Zdravie a životný štýl

  • bezglutenove pecivo
    smacap_Bright

Životospráva – strava, pohyb, prostredie, pozitívne myslenie pre zlepšenie zdravia a kondície je základ zdravej prevencie a pomocník pri liečbe.

Strava: Postupne obmedziť a prípadne celkom ukončiť konzumáciu pšeničného lepku Gliadinu, mliečnej bielkoviny Kaseinu, tvrdej vody, jednoduchých cukrov a drog v rátane alkoholu a nikotínu. Prednostne užívať potraviny v bio – kvalite bez anorganickej a inej záťaže. Pravidelné krátke pôsty, obmedziť potravu živočíšneho pôvodu a ovocie, pridať domácu zeleninu, i surovú, zeleninové šaláty, vykvasený ražný chlieb, raž, pšeno, pohanku, ovos …

Pohyb: Denne chôdza a všestranný mierny pohyb na záhrade, vôkol domu, v domácnosti, na prechádzkach, uvedomelé dýchanie, hry a rekreačný šport, mierne cvičenie pre udržanie pružnosti. Žiadne extrémy, jednostranné zaťažovanie, stereotypy. Pozor na šport a súťaženie s extrémnou telesnou a psychickou záťažou.

Prostredie: Vonku sa vyhýbajte veľkým mestám. Vo vnútri je potrebné udržiavať čistotu a poriadok, vetrať, zvlhčovať, neprekurovať alebo neprechladzovať, nespať a nesedieť pravidelne v miestach škodlivých zón, používať správny nábytok na podporu pohybového aparátu, hlavne stoličky pre dynamické sedenie a dobré postele, obmedzovať elektromagnetický smog, chemikálie, umelé hmoty.

Pozitívum: Spôsob myslenia, jednania, cítenia, vnímania, hodnotenia, vytvárania predstáv, plánovanie smerujúce ku kľudu, spokojnosti, spolupráce, bezpečia, súladu, zhode, harmónii, tolerancii, vzájomnému porozumeniu, pomoci, solidarite a láskavosti.

Ide o to, aby sme boli zdraví a v dobrej kondícii. Aby sme sa vyhli extrémom a odolali nátlaku spotrebnej doby, usilujúcej sa hlavne o zisk. Ide o postupnú zmenu orientácie od hrubej hmoty k niečomu jemnejšiemu, hodnotnejšiemu, perspektívnejšiemu…

Bezgluténová výživa

Bezgluténová výživa – pôvodne určená pre ľudí, ktorí trpia na celiakiu – sa obľubuje čoraz viac. Mnohí ľudia sa pre ňu rozhodnú vedome preto, aby sa stránili gluténu vo svojom stravovaní.

Prejsť na

Produkty

Naše bezlepkové chleby a pečivo vyrábame zo zmesi pripravovaných spoločnosťou IREKS ENZYMA, s.r.o. táto spoločnosť je zárukou: použitia starostlivo vybraných a vysoko kvalitných bezlepkových surovín.

Prejsť na

Ľanové vrecká

Textil je najčastejšie doporučovaným materiálom na správne uskladnenie chleba. Ľan je prirodzene antibakteriálny a rezidentný voči plesňam. Pred prvým použitím doporučujeme ...

Prejsť na